Úvodní stránka > Jednání vlády > Dokumenty vlády > 1997 > 1997-05-07

   

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY

USNESENÍ
VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY
ze dne 7. května 1997 č. 291 + P

o udělení výjimky podle § 45 odst. 1 a 2 zákona č. 92/1991 Sb., o podmínkách převodu majetku státu na jiné osoby, ve znění pozdějších předpisů

Vazba na záznam z jednání vlády:

V l á d a

u d ě l u j e podle § 45 odst. 2 zákona č. 92/1991 Sb. výjimku k převodu vlastnictví majetku státu uvedeného v příloze důvodové zprávy předloženého materiálu za podmínek tam stanovených a stanovených v tomto usnesení, a to pro
rozpočtovou organizaci PRIVUM Lysá nad Labem

s tím, že vlastnictví uvedeného majetku státu bude převedeno formou veřejné soutěže za podmínek stanovených v příloze tohoto usnesení a převod vlastnictví k pozemkům pod objekty nebo s objekty souvisejícími, jejichž vlastnictví je převáděno, bude následně realizován podle platných právních předpisů, dále s tím, že ve smlouvách o převodu vlastnictví majetku státu podle tohoto usnesení bude obsažena podmínka, že nabyvatel tohoto majetku na sebe bere případné povinnosti plynoucí z odstraňování starých ekologických zátěží a dále s tím, že finanční prostředky získané z převodu vlastnictví majetku státu podle tohoto usnesení budou odvedeny do státního rozpočtu.

Provede:

ministr pro místní rozvoj

Na vědomí:

přednosta Okresního úřaduc Nymburk

Předseda vlády
prof. Ing. Václav K l a u s , CSc., v. r.

Příloha k usnesení vlády ze dne 7. května 1997 č. 291

P o d m í n k y
pro realizaci veřejné soutěže
_________________________


1. Oznámení o vyhlášení veřejné soutěže musí být zveřejněno v Hospodářských novinách a na úřední desce obecního úřadu v místě, kde se prodávaný majetek nachází, a to nejméně 21 dnů před datem uzávěrky veřejné soutěže.

2. Oznámení musí obsahovat označení objektu nebo souboru a podrobný popis prodávaného majetku, místo, datum a čas uzávěrky veřejné soutěže, minimální prodejní cenu a další závazné podmínky vztahující se ke konkrétnímu předmětu veřejné soutěže, vyplývající z územních plánů a přijatých koncepcí rozvoje, případně z dalších omezení a závazků na prodávaném majetku váznoucích (věcná břemena, pyrotechnická a ekologická zátěž apod.).
Účastníkem soutěže může být fyzická nebo nestátní právnická osoba s plnou právní způsobilostí.

3. Prodejní cena u staveb musí být v prvním kole soutěže orientační, a to ve výši navržené ceny u jednotlivých objektů jak je uvedeno v příloze důvodové zprávy předloženého materiálu. Ve druhém kole může být snížena až na 10 % ceny stanovené soudním znalcem. Ve třetím kole, případně v kolech dalších, může být minimální prodejní cena u staveb snížena až na symbolickou cenu 1,- Kč za 1 m3 obestavěného prostoru. Přitom platí, že v žádném kole soutěže nebudou známy cenové podmínky pro kolo následující.
Minimální prodejní cena u pozemků se v průběhu jednotlivých kol soutěže nemění a musí být nejméně ve výši ceny stanovené soudním znalcem podle platných právních předpisů.
Konkrétní snížení ceny ve druhém a dalších kolech musí být schváleno pověřeným zástupcem zřizovatele.

4. Soutěžní návrhy jsou podávány písemně v zalepené a zapečetěné obálce s výrazným označením “ SOUTĚŽ NA .........” (označení objektu nebo souboru podle oznámení) na přední straně obálky vyhlašovateli na adresu jeho sídla. Nabídky došlé v rozporu s tímto ustanovením vyhlašovatel vrátí. Evidenci došlých návrhů i zabezpečení jejich uložení zajistí vyhlašovatel.
Návrh musí obsahovat: jméno (obchodní název) účastníka, jeho rodné číslo (IČO), cenovou nabídku a splnění dalších vypsaných podmínek v pořadí jak byly uvedeny v oznámení o veřejné soutěži.

5. Vítězem veřejné soutěže se stane účastník s nejvyšší nabídkou, který zároveň splní všechny závazné podmínky vyhlášené veřejné soutěže.

6. Vyhodnocení veřejné soutěže provádí komise ve složení:
Dva zástupci vyhlašovatele (jeden z nich je předseda komise), zástupce zřizovatele a zástupce obce, v jejímž katastru se nachází prodávaný majetek. Komise může ke svému rozhodování přizvat pracovníky dalších zainteresovaných státních institucí.
Všichni členové komise mají hlasovací právo.
Kmise rozhoduje prostou většinou a je usnášeníschopná při účasti nejméně tří členů.
Členové komise nejsou oprávněni poskytovat informace o účastnících soutěže ani o jejím průběhu. Veškeré materiály spojené s průběhem soutěže jsou důvěrné.

7. Vyhlašovatel určí tajemníka komise (bez hlasovacího práva), který vede časový harmonogram jednotlivých případů veřejných soutěží a který také pořizuje protokol o jednání komise.
Protokol o jednání komise, který podepisují všichni členové komise a který také ověřuje notář, musí obsahovat:
- datum a místo jednání komise,
- předmět soutěže,
- jména členů komise a instituce, které zastupují,
- jméno vítěze soutěže s uvedením kupní ceny a splněním vypsaných závazných podmínek,
- jména dalších účastníků s uvedením pořadí podle navrhovaných kupních cen, i jména účastníků, kteří nesplnili kritéria soutěže a byli vyřazeni.
Protokol se všemi soutěžními návrhy je archivován u vyhlašovatele.

8. Po vyhodnocení soutěže je vyhlašovatel povinen do dvou týdnů písemně vyrozumět všechny účastníky o jejím výsledku.
Vítěz soutěže je povinen uhradit 10 % kupní ceny před podpisem smlouvy o převodu majetku, a to do 14 dnů po vyrozumění o výsledku soutěže na konto vyhlašovatele. Sepsání smlouvy zajistí vyhlašovatel, a to do 30ti dnů po splnění podmínky úhrady 10 % zálohy vítězem soutěže.
Zbývajících 90 % kupní ceny je povinen uhradit vítěz soutěže do 90ti dnů od data podpisu smlouvy, před podáním návrhu na vklad do katastru nemovitostí.
Pokud vítěz soutěže tyto povinnosti nesplní, je vyhlašovatel oprávněn nabídnout uzavření kupní smlouvy v pořadí dalšímu účastníku soutěže,který splnil podmínky, přičemž záloha ve výši 10 % kupní ceny propadá.
Splněním úhrady je její připsání na konto vyhlašovatele.
Kupní smlouvu k provedení vkladu do katastru nemovitostí předkládá příslušnému katastrálnímu úřadu vyhlašovatel.